מהו הליך הקפאת ביציות?

תהליך הקפאת ביציות מתאים למי שאינה יכולה או לא מעוניינת להרות בשלב זה של חייה.

כדי לשמר את הביציות בגיל צעיר יותר, ולבטח את האפשרות להרות בעתיד, משתמשים בהקפאת ביציות – הליך רפואי שצובר הצלחה רבה!

 

הקפאת ביציות

תרומת ביצית - כאשר אין לאשה אפשרות להרות מביצית שלה.

למי מיועד הליך הקפאת ביציות?

הצורך בהקפאת ביציות יכול נבוע מסיבות שונות, חלקן בריאותיות וחלקן נובע מאורח חיינו. איך משמרים את התקופה בה הביציות עדיין מצוינות להריון ולא מבזבזים זמן יקר? הקפאת ביציות יכול להיות פתרון מוצלח.

  • מבחינה רפואית, הגיל הנכון להרות הוא בהיות האשה צעירה ובשנות הפוריות המוקדמות. לפעמים היא לא יכולה להרות או לא רוצה להרות בזמן זה, אך יודעת שכאשר תרצה להרות בעתיד, לא תוכל לעשות זאת בקלות, בשל הירידה הדרסטית ברמות הפוריות, בעיקר לאחר גיל 35.
  • פעמים רבות מבצעים הקפאת ביציות במקרה של מחלה קשה אצל האשה. כאשר היא מתחילה טיפולי הקרנה או כימותרפיה שעלולים לפגום בתפקוד השחלות, או לפגוע בפוריות שלה, היא תוכל לבצע הקפאת ביציות, ובכך  לשמר את הביציות ולאפשר הריון בעתיד.
  • לפעמים בן הזוג סובל מבעית פוריות ועדיין אין לו אפשרות לייצר זרע מוכן, ולכן יכולה האישה בינתיים לשמר ביציות בתהליך של הקפאת ביציות כדי להמתין בבוא העת כאשר הזרע של בן הזוג יהיה מוכן.

הקפאת ביציות פירושה לשמור על הביציות שנשאבות מגוף האישה, כדי שהן יהיו זמינות לאורך זמן. אם מבצעים הפריה מיידית בתוך אותו היום אין צורך להקפיא אותן. רק במקרה שההפריה תעשה במועד מאוחר יותר, שומרים על איכות הביציות באמצעות הקפאה.

מתי רצוי לבצע הקפאת ביציות? 

אשה אשר מעוניינת לבצע הקפאת ביציות, מומלץ שתעבור הליך זה מוקדם ככל שניתן, מכיוון שלביציות שנשאבו מאישה בגיל צעיר, יש את הסיכויים הטובים ביותר להצליח בהפריה עתידית מאשר ביציות שנשאבו בגיל מבוגר.

היות ונשים קרייריסטיות רבות דוחות היום את שלב הקמת המשפחה לשנים מאוחרות יותר, וזאת לרוב רק לאחר שהן ביססו את עתידן המקצועי והכלכלי, הן עלולות להיתקל בקשיים כאשר ירצו לממש את ההורות בגיל מתקדם יותר, מכיוון שככל שגיל האישה עולה, האפשרות להורות טבעית, יורדת.

הקפאת ביציות – עוד שיטה מתקדמת להבטחת העתיד!

שלחו הודעה לד"ר רויבורט

גלילה לראש העמוד