טיפולי פוריות

אילו טיפולי פוריות יש? מהו תהליך הזרעה תוך רחמית? האם כדאי לבצע טיפולי פוריות טבעיים? מהן זריקות פוריות טרום טיפול?

ד"ר משה רויבורט מומחה לבעיות פריון וטיפולי פוריות

טיפולי פוריות -
המפתח שלך לתקווה, ריפוי והתחלות חדשות

במהלך השנים, טיפולי הפוריות התפתחו בצורה משמעותית. החל משילוב טיפולי הפריה חוץ גופית (IVF) ועד לפיתוח סקר גנטי מתקדם, האפשרויות מתרחבות. מדענים בוחנים כעת את הפוטנציאל של תאי גזע בטיפול בבעיות פוריות, שעלול לחולל מהפכה בתחום. התקדמות טכנולוגית זו מספקת תקווה חדשה לאלה הנאבקים בבעיות פוריות.

לצד ההתקדמות הרפואית, יש גם מגמות מתפתחות בטיפולי פוריות. תוכניות טיפול מותאמות אישית, גישות הוליסטיות ושימוש בבינה מלאכותית בחיזוי תוצאות הטיפול הן חלק מהמגמות המרגשות שאנו רואים. מגמות אלו הופכות את טיפולי הפוריות לנגישים ויעילים יותר מאי פעם.

אם אתם שוקלים טיפולי פוריות, זכרו שאתם לא לבד. זה מסע שרבים יצאו אליו, ויש שפע של תמיכה ומשאבים זמינים עבורכם. התייעצו עם מומחה פוריות כדי להבין את האפשרויות שלכם. הישארו מעודכנים לגבי ההתקדמות והטרנדים האחרונים, והכי חשוב, השאירו את התקווה בחיים. העתיד של טיפולי הפוריות מבטיח, והחלום שלכם להקים משפחה נמצא בהישג יד.

DR. Royburt Moshe

מבוא לטיפולי פוריות

פוריות היא היכולת הטבעית להביא צאצאים. כמדד, שיעור הפריון הוא מספר הצאצאים שנולדו לכל זוג מזדווג, פרט או אוכלוסייה. חשוב לזכור שפוריות היא לא רק עניין של אישה. גם גברים יכולים להיות הגורם לבעיות פוריות. למעשה, נמצא כי גברים הם הגורם הבלעדי או תורמים לכ-40% ממקרי הפוריות.

סיבות נפוצות לאי פוריות

אי פוריות יכולה להיגרם מגורמים רבים. עבור נשים, הסיבות השכיחות כוללות הפרעות בביוץ, הפרעות ברחם או בצוואר הרחם, נזק או חסימה בחצוצרה, אנדומטריוזיס ואי ספיקת שחלות ראשונית. עבור גברים, הסיבות השכיחות כוללות ייצור או תפקוד לא תקין של זרע, בעיות במסירת זרע, חשיפת יתר לגורמים סביבתיים מסוימים ונזקים הקשורים לסרטן ולטיפול בו.

טיפולי הפוריות משתנים בהתאם לגורם לאי הפוריות. הם יכולים לנוע בין תרופות לסיוע בביוץ, ניתוח לתיקון בעיות פיזיות, הזרעה תוך רחמית (IUI), וטיפולים בטכנולוגיית רבייה מסייעת (ART) כמו הפריה חוץ גופית (IVF). לכל טיפול מערכת נהלים משלו, אחוזי הצלחה, סיכונים ועלויות. חשוב לדון בגורמים אלה עם מומחה לפריון וטיפולי פוריות, כדי לקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר עבורכם.

הידעתם?
ישראל היא המדינה היחידה בעולם שבה קיים מימון ציבורי בסל הבריאות לטיפולי פוריות עד גיל 45, המאפשר לבני זוג לבצע טיפולי פוריות ללא הגבלה עד להבאת שני ילדים לעולם.

סוגי טיפולי פוריות

כשמדובר בטיפולי פוריות, קיימות אפשרויות רבות. טיפולי הפוריות מיועדים לזוגות או יחידים הסובלים מבעיות פריון ואינם יכולים להביא ילדים עקב בעיות ביוץ, בעיות באיברי הרבייה, בעיות זרע, או כתוצאה מבעיה בלתי מוסברת. אחת השיטות המתקדמות ביותר היא טכנולוגיית רבייה מסייעת (ART). בואו נצלול לכמה מהסוגים הנפוצים ביותר של טיפולי ART.

טכנולוגיית רבייה מסייעת (ART)

טכנולוגיית רבייה מסייעת, או ART, היא קבוצה של שיטות המשמשות כדי לעזור לאנשים שמתקשים להיכנס להריון. טיפולים אלה כוללים טיפול בביצית ובזרע במעבדה כדי לעזור להריון. להלן שלושה סוגים נפוצים של טיפולי ART:

 • הפריה חוץ גופית (IVF) : טיפולים אלה הידועים גם בשם הפריית מבחנה, הם הסוג הנפוץ ביותר של ART. בהפריה חוץ גופית, ביציות נלקחות מהשחלות של אישה ומופרות בזרע במעבדה. הביציות המופרות, או העוברים, מוחזרות לאחר מכן לרחם האישה. לפי ויקיפדיה , נעשה שימוש בהפריה חוץ גופית מאז סוף שנות ה-70 ועזרה למיליוני אנשים להפוך להורים.
 • הזרקת זרע תוך-ציטופלזמית (ICSI) : בטכנולוגיה זו הידועה גם בשם מיקרומניפולציה, זרע בודד מוזרק ישירות לביצית. שיטה זו משמשת לעתים קרובות כאשר יש בעיות עם הזרע, כגון ניידות נמוכה או ספירה. ניתן להשתמש ב-ICSI כחלק מטיפול IVF. 
 • אבחון גנטי טרום השרשה (PGD) : PGD הוא הליך המשמש לצד הפריה חוץ גופית כדי לסייע במניעת העברת מחלות או הפרעות גנטיות מסוימות לילד. זה כולל בדיקת גנים של עוברים שנוצרו באמצעות IVF לפני השתלתם לרחם. 
 • הזרעה תוך רחמית (IUI) : בתהליך IUI, מוזרקת דגימת זרע ישירות לרחם האשה באמצעות צנתר מיוחד, בתיאום עם מחזור האשה הטבעי.

 • טיפולים הורמונליים : מגוון טיפולים הורמונליים כגון זריקות הורמונליות או השראת ביוץ (טיפול הורמונלי תרופתי בכדורים) המגבירה את ביוץ האישה , שמטרתם לעודד צמיחת זקיקים בשחלות והבשלת ביציות.

טיפולים אלה יכולים להציע תקווה לאלה הנאבקים בבעיות פוריות. עם זאת, חשוב לזכור שלא מובטח שהם יעבדו עבור כולם. תמיד עדיף לדון באפשרויות עם מומחה פוריות כדי לקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר עבורכם.

תרופות פוריות

בכל הנוגע לטיפולי פוריות, לתרופות יש תפקיד מכריע בסיוע לגוף להגדיל את הסיכויים להתעברות. בואו נצלול לכמה מתרופות הפוריות הנפוצות ביותר.

1. קלומיפן ציטראט

ידוע גם בשם Clomid, Clomiphene citrate הוא לרוב קו הטיפול הראשון לנשים שאינן מבייצות כרגיל. התרופה משפיעה על ידי גירוי השחלות לשחרר ביציות. התרופה נלקחת בדרך כלל בצורת גלולות במשך חמישה ימים לפני המחזור החודשי שלך.

2. גונדוטרופין אנושי בגיל המעבר

גונדוטרופין אנושי למנופאוזה (hMG) משמש לנשים שאינן מבייצות בעצמן עקב כשל של בלוטת יותרת המוח. שלא כמו Clomiphene citrate, ה-hMG פועל ישירות על השחלות כדי לעורר ביוץ. התרופה ניתנת באמצעות זריקות.

3. הורמון מגרה זקיקים (FSH)

הורמון מגרה זקיקים (FSH) הוא הורמון טבעי שחיוני לייצור ביציות ולביוץ. תרופות FSH, הניתנות לרוב בהזרקה, מעוררות את השחלות לייצר ביציות מרובות – השפעה מועילה בעת טיפולי פוריות כמו IVF.

זכרו, הגוף של כל אדם הוא ייחודי, ומה שעובד עבור אחד אולי לא יעבוד עבור אחר. התייעצו תמיד עם מומחה לפוריות כדי לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר עבורכם.

טיפולי פוריות טבעיים

כשמדובר בהגברת הפוריות, ישנן מספר שיטות טבעיות שיכולות לעזור. טיפולי פוריות טבעיים משמשים לרוב בשילוב עם טיפולים רפואיים מסורתיים, אך הם יכולים להיות יעילים גם בפני עצמם. בואו לחקור כמה מטיפולי הפוריות הטבעיים הפופולריים ביותר.

 • אַקוּפּוּנקטוּרָה

  דיקור סיני היא טכניקת רפואה סינית מסורתית הכוללת החדרת מחטים דקות לנקודות ספציפיות בגוף. מאמינים שהוא עוזר לאזן את זרימת האנרגיה של הגוף, או "צ'י", והוא שימש במשך מאות שנים לטיפול במגוון מצבים בריאותיים, כולל אי פוריות. מחקרים הראו שדיקור סיני יכול לשפר את הפוריות על ידי הפחתת מתח, הגברת זרימת הדם לאיברי הרבייה ואיזון המערכת האנדוקרינית.

 • תרופה צמחית

  רפואת הצמחים כוללת שימוש בצמחים וחומרים טבעיים לשיפור הבריאות ומניעת מחלות. עשבי תיבול רבים שימשו במשך מאות שנים כדי לשפר את הפוריות. לדוגמה, גרגרי עץ צנוע ותלתן אדום משמשים לעתים קרובות לאיזון ההורמונים הנשיים, בעוד דקל מסור יכול להועיל לפוריות הגבר. עם זאת, חשוב להתייעץ עם מומחה בתחום לפני תחילת לקיחת תוספי צמחים, מכיוון שצמחי מרפא מסוימים יכולים ליצור אינטראקציה עם תרופות אחרות או להיות בעלי תופעות לוואי.

 • יוגה ומדיטציה

  יוגה ומדיטציה יכולים להיות כלים רבי עוצמה לשיפור הפוריות. הם יכולים לסייע בהפחתת מתח, שהוא גורם שכיח לאי פוריות. הם יכולים גם לשפר את הבריאות הגופנית על ידי הגברת הגמישות והכוח, וקידום זרימת דם טובה יותר. בנוסף, יוגה ומדיטציה יכולים לעזור לשפר את הרווחה המנטלית והרגשית, מה שיכול להיות מועיל במיוחד עבור אנשים המתמודדים עם המתח והאתגרים הרגשיים של אי פוריות. מחקרים מראים שתרגול קבוע של יוגה ומדיטציה יכול לשפר את תוצאות הפוריות.

לסיכום, טיפולי פוריות טבעיים כמו דיקור, צמחי מרפא, יוגה ומדיטציה יכולים להיות דרכים יעילות להגברת הפוריות. הם מציעים גישה הוליסטית לטיפולי פוריות, תוך התייחסות להיבטים הפיזיים והרגשיים של הפוריות. עם זאת, חשוב לזכור שכל אדם הוא ייחודי, ומה שעובד עבור אדם אחד לאו דווקא יעבוד עבור אחר. התייעצו תמיד עם מומחה בתחום הפריון לפני כל טיפול חדש.

הידעתם?
הקפדה על אורח חיים בריא יכולה לסייע בתהליך טיפולי הפוריות. שמירה על גופכן ועל פעילותו התקינה תורמת כמובן לשיפור ההרגשה אך גם עשויה לשפר את סיכויי ההצלחה של טיפול הפוריות במסגרת פעולות כגון: פעילות גופנית סדורה, שינה מספקת, תזונה מאוזנת והימנעות מצריכת אלכוהול מופרזת ומעישון.

שלבים של טיפולי פוריות

טיפולי פוריות כוללים בדרך כלל סדרה של שלבים המותאמים לצרכים הייחודיים של כל מטופל.ת. שלבים אלה עשויים לכלול אבחון, תרופות ופרוצדורות, שכולם פועלים יחד כדי להגדיל את הסיכויים להתעברות ולהריון מוצלח.

השלב הראשון של טיפולי הפוריות הוא אבחון. במהלך שלב זה, שני בני הזוג יעברו סדרה של בדיקות כדי לזהות בעיות בסיסיות שעלולות להשפיע על הפוריות. בדיקות אלה עשויות לכלול בדיקות דם, הדמיית אולטרסאונד ובדיקות גנטיות. לאחר ביצוע האבחון, הרופא יפתח תוכנית טיפול מותאמת אישית.

השלב הבא הוא תרופות. תרופות פוריות משמשות לעתים קרובות כדי לעורר ביוץ או להגדיל את הייצור של ביצים. תרופות אלה ניתן לקחת דרך הפה או לתת באמצעות זריקות. הרופא יעקוב מקרוב אחר התגובה לתרופות באמצעות אולטרסאונד רגיל ובדיקות דם.

לאחר טיפול תרופתי, השלב הבא הוא פרוטוקולי הטיפול בפועל. אלה עשויים לכלול לדוגמא, הזרעה תוך רחמית (IUI) או הפריה חוץ גופית (IVF). במהלך IUI, הזרע מוזרק ישירות לתוך הרחם, על מנת להגדיל את הסיכויים להפריה. הפריה חוץ גופית כוללת שאיבת ביציות מהשחלות, הפרייתן במעבדה ולאחר מכן החזרת העוברים לרחם. מספר העוברים שיוחזרו יהיה תלוי בגורמים שונים, כולל גיל האישה ובריאותה הכללית.

לאורך כל תהליך הטיפול, נדרש לבצע מעקב קבוע והתאמות כדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר האפשרית. חשוב לשמור על קשר הדוק עם הרופא ולעקוב אחר הוראותיו בקפידה. אורך תהליך הטיפול יכול להשתנות בהתאם לנסיבות האישיות, אך רוב הזוגות יכולים לצפות לעבור טיפולי פוריות במשך מספר חודשים לפני השגת הריון מוצלח.

בדיקות מקיפות טרום טיפולי פוריות

חשוב לציין, כי לפני שמתחילים את טיפולי פוריות, על האישה לעבור הערכה כוללנית שבמסגרתה נבדק התפקוד השחלתי שלה, כולל פרופיל הורמונלי, בעזרתו ניתן להעריך את הרזרבה השחלתית שלה, ובדיקת אולטרה-סאונד של השחלות הנותנת מדד נוסף לתפקוד השחלתי.

כמו כן, תעבור האישה בדיקות דם למיניהן, לבחינת סוג הדם, נוגדנים, תפקודי קרישה, פרופיל הורמונלי ועוד.

במקביל, הגבר עובר אף הוא סדרת בדיקות וביניהן בדיקות דם ובדיקת זרע.

מטרתם של טיפולי פוריות הוא לשפר ולייעל במידת היכולת את התהליך הטבעי, כאשר הוא אינו מתפקד כיאות, או להוות לו כחלופה, באמצעות טיפולי הפריה מלאכותית.

טיפולי פוריות מעל גיל 45

לנשים מעל גיל 45 השוקלות טיפולי פוריות, חשוב להבין את האתגרים והאפשרויות הייחודיות הקיימות. גיל מתקדם של האם יכול להציב מכשולים נוספים בכל הנוגע להרות, אבל זה לא אומר שזה בלתי אפשרי. הנה כמה שיקולים מרכזיים:

 1. איכות הביציות: ככל שנשים מתבגרות, כך איכות הביציות שלהן יורדת, מה שמקשה על השגת היריון מוצלח. עם זאת, טיפולי פוריות כגון הפריה חוץ גופית (IVF) יכולים לעזור באמצעות תרומת ביציות מנשים צעירות יותר.
 2. הערכת המצב הבריאותי: לפני ביצוע טיפולי פוריות, חשוב מאוד שנשים מעל גיל 45 יעברו הערכה בריאותית מקיפה. זה כולל את הערכת הבריאות הכללית, כמו גם את כל תנאי הבסיס הפוטנציאליים או גורמי הסיכון.
 3. מוכנות רגשית: טיפולי פוריות יכולים להיות מאתגרים מבחינה רגשית בכל גיל, אך המחיר הרגשי יכול להיות משמעותי במיוחד עבור נשים מעל גיל 45. לכן, חשוב שתהיה מערכת תמיכה חזקה וכמו כן, יש לשקול את ההשפעה הרגשית הפוטנציאלית של התהליך.
 4. השלכות כספיות: טיפולי פוריות יכולים להיות יקרים אם עושים אותם באופן פרטי, והכיסוי הביטוחי עשוי להיות מוגבל לנשים מעל גיל 45. חשוב לשקול היטב את ההשלכות הכספיות ולבחון אפשרויות זמינות לסיוע כספי או כיסוי ביטוחי.

בעוד שטיפולי פוריות יכולים להציע תקווה לנשים מעל גיל 45, חשוב להתייעץ עם מומחה פוריות כדי לדון בנסיבות הפרטניות ולקבוע את דרך הפעולה המתאימה ביותר עבור טיפולי פוריות בגיל מאוחר. מסע הפוריות של כל אישה הוא ייחודי, ועם התמיכה וההכוונה הנכונות, התחלות חדשות אפשריות.

תופעות לוואי של טיפולי פוריות

טיפולי פוריות יכולים להיות קרן של תקווה עבור אלה המתקשים להרות, אך חשוב להיות מודעים לתופעות הלוואי האפשריות שעלולות להתרחש במהלך התהליך. בעוד תופעות לוואי אלה עשויות להשתנות מאדם לאדם, חשוב לדעת למה לצפות וכיצד לנהל אותם.

אחת מתופעות הלוואי השכיחות של טיפולי פוריות היא תנודות הורמונליות. התרופות המשמשות במהלך הטיפול עלולות לגרום לשינויים במצב הרוח, גלי חום וכאבי ראש. חשוב לתקשר עם הרופא שלך על כל אי נוחות שאת עלולה לחוות, על מנת שיתאים את מינון התרופות שלך או להמליץ על שיטות חלופיות לניהול תופעות הלוואי.

תופעת לוואי אפשרית נוספת היא תסמונת גירוי יתר שחלתי (OHSS), אשר יכולה להתרחש כאשר השחלות הופכות נפוחות וכואבות. ניתן לטפל בכך באמצעות מעקב צמוד והתאמות למינון התרופה.

בנוסף, טיפולי פוריות יכולים להיות סוחטים רגשית. הלחץ של התהליך, יחד עם חוסר הוודאות של הצלחה, יכול לגבות מחיר על הרווחה הנפשית שלך. חשוב למצוא תמיכה רגשית במהלך המסע הזה, בין אם באמצעות טיפול, קבוצות תמיכה או שיחה עם יקיריהם שמבינים ויכולים לספק אוזן קשבת.

זכרו, טיפולי פוריות כרוכים לעיתים קרובות בשילוב של אתגרים פיזיים ורגשיים. היערכות ומערכת תמיכה יכולה לעזור לך לנווט בתהליך בקלות ובחוסן רב יותר.

חשיבות תמיכה רגשית בטיפולי פוריות

לעבור טיפולי פוריות יכול להיות חוויה מאתגרת פיזית ורגשית. חשוב לחפש תמיכה רגשית כדי לעזור לנווט את העליות והמורדות של המסע. הנה כמה דרכים למצוא את התמיכה שאת צריכה:

 1. הצטרפות לקבוצת תמיכה: חיבור עם אחרים שעוברים חוויות דומות יכול לספק תחושה של קהילה והבנה. חפשי קבוצות תמיכה מקומיות או פורומים מקוונים שבהם תוכלי לשתף את רגשותייך ולקבל תמיכה מאחרות שנמצאות באותו הנתיב.
 2. פני לייעוץ מקצועי: יועץ פוריות או מטפל.ת יכולים לספק הדרכה חשובה ותמיכה רגשית במהלך תקופה זו. הם יכולים לעזור לך לעבד את הרגשות שלך, להתמודד עם מתח, ולפתח מנגנוני התמודדות בריאים.
 3. דברו עם בן או בת הזוג שלכם: תקשורת פתוחה וכנה עם בן הזוג שלך היא קריטית. שתפו זה את זה בפחדים, בתקוות ובדאגות שלכם. הישענו אחד על השני לתמיכה ובחנו דרכים להישאר מחוברים כזוג לאורך כל התהליך.
 4. תרגול טיפוח עצמי: טיפול עצמי חשוב במהלך טיפולי פוריות. קחו לעצמכם זמן לעסוק בפעילויות שמביאות לכם שמחה ורוגע. זה יכול לכלול פעילות גופנית, מדיטציה, בילוי זמן בטבע או עיסוק בתחביבים.

זכרו, חיפוש אחר תמיכה רגשית אינו סימן לחולשה אלא צעד יזום לקראת טיפול עצמי ורווחה נפשית. הקפת עצמך באנשים מבינים ואמפתיים יכולה לעזור להקל על הלחץ ולספק את הכוח הרגשי הדרוש כדי לנווט את האתגרים של טיפולי פוריות.

ד"ר רויבורט עובד בשיתוף פעולה עם דפנה זהבי מטפלת המתמחה בייעוץ נפשי ותמיכה במטופלי פריון.

הידעתם?
סטרס (מתח) יכול להשפיע באופן שלילי על הפוריות. חשוב ומומלץ לנהל מתחים, במיוחד כאלה שעלולים לצוץ במסגרת טיפולי הפוריות. חייבים לשמור על אופטימיות גם כאשר טיפולים לא מצליחים, חשוב להיות מוקפים בסביבה תומכת, על מנת לקבל את התמיכה הנדרשת בין אם מהסביבה הקרובה או מגורם מקצועי, מכיוון שהגוף והנפש מחוברים ומשפיעים אחד על השני.

בחירת מרפאת פוריות נכונה

ההחלטה על מרפאת הפוריות המתאימה לכם היא שלב מכריע במסע הפוריות שלכם. חשוב לקבל החלטה מושכלת הלוקחת בחשבון גורמים שונים. כאן, נדון בכמה גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון, שאלות לשאול מומחי פוריות פוטנציאליים וכיצד להבין את אחוזי ההצלחה.

גורמים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מרפאת פוריות

בבחירת מרפאת פוריות, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים. אלה כוללים את אחוזי ההצלחה של המרפאה, הניסיון והכישורים של הרופאים, מגוון הטיפולים המוצעים וגישת המרפאה לטיפול בחולים. כמו כן, קחו בחשבון את מיקום המרפאה ואת עלות הטיפולים. חשוב להרגיש בנוח עם המרפאה והצוות שלה, מכיוון שתעבוד איתם בצמוד לאורך כל מסע הפוריות שלכם.

שאלות שיש לשאול מומחים פוטנציאליים לפוריות

לפני שמחליטים על מומחה לפוריות, כדאי להכין כמה שאלות. אלה עשויות לכלול שאלה לגבי הניסיון והכישורים שלהם, הגישה שלהם לטיפול ואחוזי ההצלחה שלהם. כדאי גם לשאול על הסיכונים הפוטנציאליים ותופעות הלוואי של הטיפול, כמו גם כל שינוי באורח החיים שעשוי לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם. זכרו, חשוב להרגיש בנוח עם המומחה שלכם, אז אל תפחדו לשאול כל שאלה שיש לכם.

הבנת אחוזי ההצלחה

אחוזי הצלחה הם גורם מפתח שיש לקחת בחשבון בבחירת מרפאת פוריות. שיעורים אלה יכולים לתת לכם מושג על הרקורד של המרפאה בסיוע לאנשים להשיג את יעדי הפוריות שלהם. עם זאת, חשוב להבין שאחוזי ההצלחה יכולים להשתנות בהתאם למספר גורמים, כולל גיל המטופל וסוג הטיפול בו נעשה שימוש. לכן, חשוב לדון במשתנים אלה עם המומחה הפוטנציאלי כדי לקבל הבנה ברורה לגבי סיכויי ההצלחה שלכם.

לסיכום, בחירת מרפאת פוריות נכונה היא החלטה אישית שצריכה להתבסס על מגוון גורמים. חשוב לבצע מחקר, לשאול שאלות ולהבין את אחוזי ההצלחה כדי לקבל החלטה מושכלת. זכרו, המטרה היא למצוא מרפאה ומומחה פוריות שאתם מרגישים איתם בנוח ואשר יכולים לעזור לכם בצורה הטובה ביותר להשיג את יעדי הפוריות שלכם.

שאלות נפוצות בנושא טיפולי פוריות

מידע נוסף בנושא טיפולי פוריות מתקדמים

על טיפולי פוריות ותרומת ביצית

בישראל, נכון להיום, מאפשר החוק לשאוב ביציות אך ורק מנשים שעוברות טיפולי פוריות. הצעת חוק תרומת ביציות, שעברה בקריאה ראשונה ב-2007 פועלת…

זריקות פוריות טרום טיפולי פוריות

כאשר מנסים להרות באמצעות הפריה חוץ גופית. אז יהיה צורך להגביר את תהליך ייצור הזקיקים ומשתמשים לשם כך יש צורך במתן זריקות פוריות. השיטה…

הזרקת זרע

תהליך הזרקת זרע, המוכרת גם בשם מיקרומניפולציה,  הינה סוג של טיפול פוריות המבוצע במסגרת הפריה חוץ גופית. התהליך נעשה במעבדה על ידי ביולוג…

הריון לאחר טיפולי פוריות

הסיכוי להיכנס להריון באמצעות טיפולי פוריות משתנה מאישה לאישה. הסיכויים נקבעים, בין השאר, על פי גיל האישה, כאשר ככל שהגיל עולה, ובפרט מעל גיל 40, כך הסיכויים קטנים יותר האמת ש….

הזרעה תוך רחמית

הטיפול יתחיל עם ביצוע בדיקות הורמונליות כשבוע לאחר המחזור החודשי. במסגרת בדיקות אלה גם נבדק גודלם של הזקיקים שצריכים להגיע ל- 17 עד 20 מילימטר. על הגבר לעבור….

במאי 2006 פורסמו בעיתון הרפואי החשוב FERTILITY & STERILITY מספר מחקרים  אשר בדקו את הקשר בין אקופונקטורה (דיקור סיני) לבין תוצאות טיפולי הפריה חוץ גופית. חוקרים…

מעוניינת לקבל ייעוץ ראשוני באון ליין?

כנסי לפורום IVF וטיפולי פוריות שבניהולי ⇓